Štíhla vďaka tropickému ovociu
- Ananás: Koniec so zimným spánkom
Ten kto sa v období zimných mesiacov menej hýbe, redukuje svalovú hmotu. Avšak ananás, toto skvelé ovocie z trópov posiela telu signál, aby začalo opäť s budovaním svalstva. Na svedomí to má enzým bromelain. K jeho významným účinkom patrí štiepenie bielkovín, ktoré potom dodáva ako materiál k bunkám na výstavbu svalov. Pomáha taktiež pri hojení rán a pri pooperačnom hojení.
- Papája: Prejdenie k rezervám
Spolu s budovaním svalstva musíme odbúrať nežiaduce rezervy. Papája podporuje tento proces so svojím špeciálnym enzýmom papain. Štiepy tuky a stará sa o ich plynulý transport z tela. Okrem toho má významnú úlohu v rozpade toxínov, je dobrým pomocníkom pri trávení, silným antioxidantom a taktiež podporuje imunitný systém.
- Mango: Žiadna chuť na kalórie
Zrelé mango dodáva telu enzým amyláza. Tá pôsobí pri dôkladnom prežúvaní cez sliny a pomáha spracovať sacharidy. Energia z potravy bude tak lepšie zužitkovaná a tak si organizmus nevyžaduje zbytočné kalórie.
- Banán: Veselo k vytúženej váhe
S aminokyselinou tryptofan podporujú banány produkciu serotonínu. Hovorí sa mu hormón šťastia a zabraňuje jedeniu z frustrácie, uľahčuje zotrvanie pri diéte a okrem toho zvyšuje spaľovanie tukov počas noci. Jeho nedostatok môže viesť k zlej nálade a depresiám. Napomáha aj regenerácii orgánov, kontroluje perilstatiku čriev a pomáha pri zastavení krvácania.
Tip: Čaj z tropického ovocia
Na 1,5 litra vody použijeme 40 gramov sušeného manga a 40 gramov sušeného ananásu. Varíme v hrnci pri vyššej teplote. Na koniec ešte pri strednej teplote dovaríme čaj 10 minút v prikrytom hrnci. Ovocie vyberieme a môžeme ho skonzumovať, keď dostaneme chuť na sladké. Čaj popíjame pokojne cely deň po malých dúškoch. Takto dostaneme do tela potrebné množstvo enzýmov na chudnutie v prípade, keď zrovna nemáme po ruke čerstvé tropické ovocie.